Na zdjęciu 3 nastolatki pochylone nad kartką papieru przygotowują plakat o kryzysie psychicznym

Trwają warsztaty w szkołach

16 kwietnia, 2023

Warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych w różnych zakątkach Polski ruszyły w lutym i wciąż trawją, a psycholodzy i pedagodzy spotykają się on-line, żeby wymieniać się doświadczeniami i korzystać ze wsparcia superwizorki.

Na jednym ze spotkań rozmawiałyśmy o roli specjalistów w szkole i o tym, jak trudno wyjść z roli ucznia, uczestnicząc w zajęciach #RozejrzyjSię. Zastanawiałyśmy się nad tym, jak przestrzeń może pomóc lub przeszkadzić w realizacji zajęć i czy używanie telefonu w ich trakcie zawsze jest złe. Poznałyśmy wiele pomysłów na zaangażowanie uczniów: wprowadzenie koła emocji, termometru uczuć, a nawet – dwujęzyczności (nazwy stanów emocjonalnych w języku angielskim to bardzo obszerne zagdanienie)… Okazało się, że z warsztatów zawsze ktoś korzysta – i to jest dla nas najcenniejsze. I chcociaż czasem można zapomnieć o potrzebach uczestników, omawiając tematykę potrzeb, warto zrobić krok do tyłu i pokazać się jako człowiek. Nie tylko jako psycholog, pedagog, trener, pracownik szkoły… – to prawie zawsze działa!

Na zdjęciu uczestnicy warsztatów w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach.

Stowarzyszenie Psychologowie i Psychoterapeuci dla Społeczeństwa

Stowarzyszenie
Psychologowie i Psychoterapeuci dla Społeczeństwa
ul. Posag 7 Panien 16/181
02-495 Warszawa
kontakt@psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl


© All rights reserved. Designed by Maciej Satkiewicz & Beruf

Do góry